با شکوه آسمان‌ گردن نیفرازد زمین

خاک باید بود پیش رفعت آن بارگاه

نظیمه فقیر خانم، اجمل فقیر، ایمل فقیر پسران، لینا نصر فقیر، لیدا کارمل، لیزا رحیم دختران.

یوسف نصر، عبدالله نصر، ابره امین پور، الیث نصر، نوح فقیر، مهدی رحیم و روزا رحیم نواسه ها.

زنده یاد کاوه کارمل، حفیظ نصر، نیکو رحیم دامادان.

مرحومه ماه گل نصر، مرحومه تورپیکی صبور خواهران.

سرور مرید، رسول بری جمشیدزاد، احمد مرید خسربره ها.

عبدالوکیل سابق وزیر خارجه پسر کاکا، مرحومه ثریا پرلیکا دختر کاکا.

رحیمه مشاهد، عزیزه احمدی، دختران عمه، ملالی هاشمی دختر عمه و ماما، زلمی دامون، ویس هاشمی پسران عمه و ماما.

عظیم بابک، نعیم نصر، امان الله نصر، اسد صبور، مرغلری سرمند، سوسن صبور و ویدا صبور خواهر زاده‌ها.

فامیل‌های کارمل، فقیر، هاشمی، حریف، محمود بریالی، توریالی آمو، باختری، فاروق، مشاهد، نصر، جمشیدزاد، مرید، امین پور، بابا و یاور به اطلاع دوستان و اقارب می‌رسانند که نسبت درگذشت فقیر محمد سابق رییس افغان کارت و یکی از پیشکسوتان جنبش ترقی‌خواهانه و دادخوانه کشور که به تاریخ اول جنوری سال ۲۰۲۴ در کشور آلمان داعی اجل را لبیک گفته و به جاویدانه گی پیوستند، مراسم تدفین و خاکسپاری ساعت ۱۰ بجه قبل از ظهر روز سه شنبه نهم جنوری به آدرس ذیل برگزار می‌گردد:

Trauersaal Waldfriedhof Bad Homburg

Friedberger Straße 70

61350 Bad Homburg vor der Höhe

مراسم فاتحه خوانی: از ساعت دو الی چهار (۱۴:۰۰ الی ۱۶:۰۰) عصر همان روز به آدرس ذیل:

LA-Viva-Events

Raiffeisenstraße 24-26

61191 Rosbach vor der Höhe

Tel: 00491706748080

 

اشتراک شما عزیزان موجب خوشنودی روح آن مرحوم و تسلیت خاطر بازمانده گان می گردد.


پیام تسلیت وهمدردی.

 

 با درد و اندوه فروان خبر شدیم که بانو استاد انیسه دهزاد- وطنیار، همسر رفیق گرامی بصیر دهزاد؛ زندگی را بدرود گفته و به ابدیت پیوسته است و فامیل، خویشاوندان و دوستان را اندوهگین ساخته‌اند. بانو انیسه جان - دهزاد وطنیار بانوی صمیمی، مادر مهربان و یک زن مبارز داعیه ء انسان و انسانیت؛ آزادی و برابری بود و در این راه جسورانه مبارزه و سعی و تلاش کرده است. شورای اروپایی حزب آبادی افغانستان در این غم بزرگ رفیق ارجمند بصیر دهزاد و خانواده گرامی‌شان شریک است و تسلیت می‌گوید و روح انیسه جان دهزاد - وطنیار را شاد می‌خواهد و برای رفیق گرانقدر استاد دهزاد و خانواده محترم و دوستان شان صبر و شکیبایی آرزو می‌نماییم.

 

 روحش شاد و یادش گرامی

 دوکتور حبیب منگل

 

 ریس شورای اروپایی حزب آبادی افغانستان.

پیام تسلیت

با درد و دریغ آگاه شدم که شام روز پنجشنبه همسر گرامی رفیق بصیر دهزاد، استاد انیسه جان دهزاد- وطنیار، همه فامیل، خویشاوندان و دوستان شان را در سوگ نشاند و با مرگ نا به هنگام به ابدیت پیوست. انیسه جان دهزاد-وطنیار بانوی صمیمی، مادر مهربان و یک زن مبارز، استوار برای انسان و انسانیت بود. من و اعضای خانواده ما در این غم بزرگ خویش را با خانواده و فرزندان رفیق دهزاد گرامی شریک می‌دانیم.

روح استاد انیسه جان دهزاد-وطنیار شاد و خاطرات شان گرامی باد.

برای رفیق دهزاد ارجمند و خانواده گرامی‌شان این اندوه بزرگ را تسلیت می‌گویم.

عمر فیض

پیام همدردی

شورای اروپایی حزب آبادی افغانستان

به مناسبت درگذشت رفیق عبدالغفور وحدت

با اندوه فراوان خبرشدیم که رفیق گرامی ما عبدالغفور وحدت عضو پیشین دارالانشأ حزب آبادی افغانستان و از طراز رهروان صدیق نهضت دادخواه افغانستان رخ بر نقاب خاک سیاه کشید و جاویدانه شد.

رفیق غفور وحدت از چهره‌های اصیل و رسالتمند جنبش دادخواه افغانستان و حامی سرسخت وحدت، اتحاد و همبستگی سیاسی نهضت ترقی‌خواه افغانستان بود.

رفیق وحدت شخصیت آگاه، انسان مهذب و سپاهی سرسپرده حزب خود بود و تا اخربن مراحل حیات درفش رزم را بر دوش داشت.

شورای اروپایی حزب آبادی افغانستان مراتب تسلیت و همدردی خویش را برای خانواده گرامی، رفقا و دوستان ابراز نموده و برای زنده‌یاد غفور وحدت بهشت برین مسئلت می‌نماید.

 

روحش شاد و خاطرش ماندگار

داکتر حبیب منگل

 

رییس شورای اروپایی حزب آبادی افغانستان


پیام تسلیت و همدردی

شورای اروپایی حزب آبادی افغانستان

به مناسبت وفات رفیق انجنیر محمد عمر هژیر

با اندوه و دریغ فراوان اطلاع یافتیم که انجنیر محمد عمر هژیر جهان فانی را وداع گفته و به ابدیت پیوسته است. روانشاد محمد عمر هژیر یکی از فعالان و شخصیت‌های برجسته نهضت ترقی‌خواهانه کشور و از اساس گذاران و عضو هیأت رهبری اجتماع وحدت خواهان بود. او در راه تأمین همبستگی نیروهای نهضت مساعی خسته گی ناپذیر را نموده است. شورای اروپایی حزب آبادی افغانستان در گذشت شاد روان انجنیر محمد عمر هژیر را یک ضایعه بزرگ می‌داند و به این مناسبت غمبار به خانواده ارجمند و دوستدارانشان تسلیت گفته و شکیبایی آرزو نموده روح شان را شاد می‌خواهد.

یادشان گرامی باد!

دوکتور حبیب منگل

رییس شورای اروپایی حزب آبادی افغانستان

پیام تسلیت و همدردی

شورای اروپایی حزب آبادی افغانستان

به مناسبت وفات اکادیمیسن دستگیر پنجشیری

با اندوه و دریغ فراوان آگاه شدیم که شخصیت نامدار جنبش چپ افغانستان، مبارز دادخواه و وطن‌پرست پرشور رفیق دستگیر پنجشیری یکی از بنیادگذاران ح د خ ا و از طراز پیشکسوتان نهضت ترقی‌خواه افغانستان جهان فانی را وداع گفت و رُخ بر نقاب خاک کشید.

رفیق دستگیر پنجشیری انسان آگاه و از رهبران پیشتاز جنبش دادخواه افغانستان بود که تمام دوران زندگی خویش را در راه مبارزه به خاطر آزادی، عدالت و خدمت برای مردم زحمتکش افغانستان سپری نمود.

رفیق پنجشیری انسان پاک سرشت، شخصیت مهذب، صمیمی و رزمنده با پیمان سیاسی بود او به حیث یک مبارز پاک‌نهاد از جمله اولین‌های بود که حقایق نهفته دوران سیاسی خویش را به‌نقد کشید و تاریخ خونین و جنجال برانگیز حزب دموکراتیک خلق افغانستان را شجاعانه به‌نقد کشید و از حقانیت و ایستادگی فقید ببرک کارمل در خط اصیل مبارزه سیاسی‌اش به‌کرات سخن گفت.

بیروی اجرائیه شورای اروپایی حزب آبادی افغانستان فقدان این شخصیت عالی را ضایعه بزرگ و جبران ناپذیر برای نهضت دادخواهانه افغانستان ارزیابی نموده مراتب تسلیت و همدردی خویش را به خانواده گرامی و رفقا ابراز می‌دارد.

روحش شاد و خاطرات شان ماندگار باد!

 

دوکتور حبیب منگل

 

رییس شورای اروپایی حزب آبادی افغانستان


پیام تسلیت و همدردی

شورای اروپایی حزب آبادی افغانستان

به مناسبت وفات اکادیمیسن دوکتور اسد الله حبیب

 

با دریغ و درد آگاه شدیم که شخصیت باوقار، بیدل شناس، شاعر، نویسنده، رجل سیاسی و استاد دانشمند ادبیات و عضو کمیته مرکزی ح.د.خ.ا. رفیق اکادیمیسن دوکتور اسدالله حبیب از جهان ما چشم پوشیدند.

روانشاد اکادیمیسن دوکتور اسدالله حبیب یکی از درخشان‌ترین ستاره آسمان ادبیات فارسی افغانستان، استاد توانا ادیب و دانشمند آگاه بود.

زنده یاد استاد دوکتور اسدالله حبیب تمام زنده گی شان را صرف کسب دانش و پرورش نسل جوان همان برهه نموده و به حیث استاد در دانشگاه کابل، رئيس انتخابی اتحادیه‌ی نويسندگان افغانستان و رئيس دانشگاه کابل، عضو اکادمی علوم افغانستان و وکيل به مجلس نمايندگان افغانستان ایفای وظیفه نموده‌اند. او به‌مثابه‌ فرزند رنج و زحمت ميهن در کنار آموزش و آموزگاری، کاوش و پژوهش زبان و ادبيات به خاطر دادخواهی مردم افغانستان در مبارزات دادخواهانه فعالانه سهم شایسته داشت.

شورای اروپایی ح.آ.ا. نبود شادروان اکادیمیسن دوکتور اسدالله حبیب را یک ضایعه بزرگ دانسته به این مناسبت غمبار به فرزندان، خانواده ارجمند و دوستدارانشان تسلیت گفته و شکیبایی آرزو نموده و روح آن مرد بزرگ را شاد می‌خواهیم.

 

دوکتور حبیب منگل

 

رییس شورای اروپایی حزب آبادی افغانستان.

 

پیام تسلیت و همدردی

شورای اروپایی حزب آبادی افغانستان

 

به مناسبت وفات دوکتور صالح محمد زیری

 

با تآسف آگاه شدیم که یکی از شخصیت های پیشکسوت جنبش دادخواهانه کشور، سابق عضو بیروی سیاسی کمیته مرکزی ح.د.خ.ا. دوکتور صالح محمد زیری چشم از جهان پوشید.

دوکتور صالح محمد زیری در حوادث سیاسی-نظامی نیم قرن اخیر کشور نقش فعال و برجسته داشت.

شورای اروپایی ح.آ.ا. به این مناسبت به خانواده ارجمند و دوستدارانشان تسلیت گفته و روح شان را شاد می‌خواهد.

 

دوکتور حبیب منگل

 

رییس شورای اروپایی حزب آبادی افغانستان.

گزارش از محفل یادبود از رفیق زنده یاد کاوه کارمل

پیام تسلیت و همدردی شورای اروپایی حزب آبادی افغانستان

به مناسبت رحلت جانگداز رفیق فقید توریالی «آمو»

 

با تأسف فراوان خبر درگذشت رفیق توریالی «آمو» مبارز نستوه نهضت عدالت خواهی میهن را حاصل نمودیم.

رفیق توریالی «آمو» فقید از رهروان پر سابقه نهضت ترقی‌خواه کشور، از جمله کادرهای پاک‌نهاد و شخصیت عالی و نامدار نهضت دادخواه افغانستان بود. او انسان متین، شخصیت شکیبا و صبور و دارای عالی‌ترین سجایایی انسانی بود.

شورای اروپایی حزب آبادی افغانستان به مناسبت درگذشت المناک رفیق توریالی «آمو»، مراتب عمیق همدردی و غمشریکی خویش را ابراز نموده برای خانواده و فرزندان رفیق توریالی «آمو» مرحوم، خانواده‌های ارجمند هاشمی، کارمل، بریالی و همرزمان‌شان وهمه رفقاصبرو شکیبایی آرزو می‌نماید.

 

دوکتور حبیب منگل

 

ریس شورای اروپایی ح آ.ا.

پیام همدردی شورای کشوری سویدن حزب آبادی افغانستان

با ابراز تأسف و تألم زیاد از جاودانگی رفیق عزیز توریالی آمو مطلع شدیم که مایه تأثر عمیق ما گردید.

زنده یاد رفیق توریالی آمو یکی از پیروان اصیل مکتب انسانیت، آزادمنشی، ترقی‌خواهی و ادامه دهنده راه بهروزی انسان زحمتکش بود که تا اخیر عمر هیچ‌گونه تزلزلی مبنی بر اصولیت اندیشه و آرمانش در پیکارش   راه پیدا نکرد و با قامت استوار بر مبارزاتش ادامه داد.

ما در حالی که نبود زنده یاد رفیق توریالی آمو را ضایعه بزرگ و جبران ناپذیر در جنبش روشنفکری میدانیم، فقدان این عزیز از دست رفته را به خانواده گران‌قدر رفیق کارمل بزرگ تسلیت گفته صبر و شکیبایی را برایشان می‌طلبیم.

نام و خاطرات رفیق توریالی آمو در قلوب مان جاودانه  است!

خلیل یوسف

 

رییس شورای کشوری سویدن حزب آبادی افغانستان

پیام تسلیت و همدردی شورای اروپایی حزب آبادی افغانستان

 به مناسبت رحلت جانگداز رفیق محمد نبی «غروال»

 

با تاسف فراوان خبر درگذشت، رفیق نبی «غروال»

 پرچمدار نستوه نهضت عدالت خواهی میهن را حاصل نمودیم.

رفیق غروال فقید از طراز رزمندگان نهضت ترقی‌خواه کشور، از جمله کادر های پاک‌نهاد وشخصیت عالی ونامدار نهضت دادخواه افغانستان بود.

رفیق غروال ازرهروان پر سابقه نهضت ترقیخواه وطن ومبارز صدیق بود و پیوسته با اعتقاد وباور های محکم و استوار به آرمانهای زحمتکشان وملت های ستمدیده کشور در خط داد خواهی وعدالت اجتماعی مبارزه می‌نمود.

او انسان متین، شخصیت شکیبا وصبور ودارای عالیترین سجایایی انسانی بود.

به مناسبت درگذشت المناک رفیق نبی «غروال» مرحوم، مراتب عمیق همدردی وتسلیت خویش را ابراز نموده برای خانواده گرامی رفیق غروال، رفقا و هم رزمان شان صبر وشکیبایی وبرای مرحومی بهشت برین مسئلت مینمایم.

دوکتور حبیب منگل

ریس شورای اروپایی ح آ ا


پیام تسلیت و همدردی شورای اروپایی حزب آبادی افغانستان در پیوند به تلفات جانی و خسارات مالی زلزله اخیر در کشور

مورخ ۲۲ جون ۲۰۲۲

هموطنان عزیز!

با تأسف فراوان در اثر زلزله شدیدی که چهارشنبه مورخ ۳۱ جوزا در کشور ما از جمله لوی پکتیا‌ و ننگرهار به وقوع پیوست، تلفات جانی و خسارات مالی زیادی را در ولایات ننگرهار، پکتیکا، پکتیا و خوست در پی داشت.

شورای اروپایی حزب آبادی افغانستان، مراتب تسلیت عمیق و همدردی بزرگ خود را به مناسبت جان باختن شماری از هموطنان عزیز ما که در اثر این حادثه المناک، جان‌های شیرین‌شان را از دست داده و به حق رسیده‌اند و شماری از آن‌ها که مجروح گردیده‌اند؛ به بازماندگان، اقارب و دوستان‌شان، از صمیم قلب تقدیم داشته و برای شهدای عزیز این حادثه غم انگیز از بارگاه خداوند (ج) بهشت برین و برای مجروحین آن صحت عاجل و کامل آرزو می‌نماید.

این حادثه در شرایطی رخداد که مردم ما به اثر حوادث و جریانات اخیر با امکاناتی محدود اقتصادی ناشی از فقر و بی‌کاری موجود که دارند، پی آمدهای این زلزله که زنده گی را برای شماری از مردم ما با دشواری‌های زیاد مواجه خواهد ساخت، مستلزم آن است تا با آسیب دیده گان این حادثه، کمک‌ها و مساعدت‌های به‌موقع و مؤثر صورت گیرد.

از مراجع مسؤول، سازمان ملل متحد، سازمان‌های خیریه ملی و بین‌المللی، تجار ملی، کشورها و مردمان بشردوست، تقاضا می‌گردد تا با احساس انسانی و همدردی، مسؤولیت‌های اخلاقی و اجتماعی که در برابر هم نوعان نیازمند خود دارند، با در نظر داشت امکانات، با مردمان آسیب دیده زلزله اخیر در کشور، کمک و مساعدت لازم نمایند و بار این حادثه و اندوه بزرگ را که روی شانه‌های مردمان آسیب دیده ما سنگینی می‌کند، با تبارز همدردی و همکاری انساندوستانه شان، کاهش بدهند و به دستگیری آن‌ها بشتابند.

ادارات مسؤول و کمک رسان موظف هستند تا وظایف ملی، میهنی، اخلاقی و اجتماعی‌شان را در قبال آسیب دیده ­گان این زلزله که حادثه بس غم انگیز محسوب می‌گردد، با شایسته گی، صداقت و بشر دوستی انجام بدهند تا باشد که نقش مؤثری را درین راستا، ایفا نمایند.

شورای اروپایی حزب آبادی افغانستان، در غم و اندوه بزرگ مردم کشور عزیز ما، خود را روحاً و قلباً شریک دانسته و با همه آسیب دیده گان این زلزله المناک، بار دیگر ابراز همدردی می‌نماید و از بارگاه ایزد منان استدعا می‌دارد تا بار دیگر بر غم و پریشانی‌شان افزوده نه گردد.

با تقدیم احترام

داکتر حبیب منگل

 

رییس شورای اروپایی ح. آ. ا.

پیام تسلیت

با تأسف اطلاع حاصل گردید که جنبش دادخواهانه کشور بازهم یکی از چهره‌های فرزانه آگاه و مبارز نستوه راه عدالت اجتماعی و دادخواهی دیگر انجنیر نور محمد خرمی سابق منشی کمیته حزبی ولایتی سمنگان و کارمند عالی دیپلماتیک را از دست داد.

 روح شان شاد و خاطرات شان گرامی باد. برای خانواده و دوستداران شان تسلیت می گوییم.

 زنده یاد خرمی در مبارزات دادخواهانه نماد از صداقت، آزاده گی و ایثار بود؛ آنچه را می‌اندیشید تا پای جان و در عمل به آن وفادار ماند و با قامت افراشته و متانت و سربلندی به پیکارش ادامه داد.

 مرگ خرمی ضایعهء جبران ناپذیری برای جنبش دادخواهانه کشور است. او تمام عمر خود را در راه تامین عدالت طبقاتی، ملی و اجتماعی صرف کرد و برای یک لحظه هم تا آخرین دقایق زندگی ازین رسالت بزرگ تاریخی غافل نماند.

 درسی که از درگذشت درد انگیز رفیق خرمی باید گرفت اینست که: ما نسل روبه فرجامیم و یکی پس از دیگری از جمع دوستان کم خواهیم شد. تا دیر نشده باید راه اتحاد همه نیروهای دادخواه، عدالت شعار و شهروند محور را یافت و مسئولیت رهبری امروز و فردای کشور را به نسل جوان در جنبش دادخواهانه کشور سپرد.

  تارنمای حقیقت

 


اطلاعیه

 

انجنیر داود اڅک

  افق را ولوید او نن په خاورو کي ښخ سو

 دا دنیا ده د هر چا او هم نده دهیچا

 ددې بزم میلمانه یو ټول روان پرهغه خوا

 چا پرون محفل راپریښود چا هم نن وکړ سلام

 څوک به پریږدي ډک جامونه چي ساقي وي دسبا

  عضو مؤمن خانواده چپ، وفادار به آرمان‌های انسانی، وطن دوستانه و یکی از بنیاد گذاران صدیق (ح.د.خ.ا) بعداً رهبر (جمعیت انقلابی زحمتکشان افغانستان) کاندید اکادمیسن محمد ظاهر افق برادر بزرگ من پس از مریضی که عاید حالش شده بود چشم‌های بی‌گناه خود را از این جهان پر از وحشت و مِکر بست و به تاریخ ۶-۳-۲۰۱۷ به ابديت پیوست.

 ظاهر افق رهروان پیگیر، ثابت قدم و خستگی ناپذیر مبارزه دادخواهانه به نفع مردم شریف، زحمتکش و رنج کشیده افغانستان و جهان بود.

 ظاهر افق از جوانی تا آن لحظه‌ای که توانایی‌های فیزیکی ایشان مجال کار و مبارزه را می‌داد در سنگر عدالت خواهی و اصول گرایی برای پیشرفت و قوت جنبش مترقی و تحول طلب به صفت یک سپاهی سر سپرده باقی ماند و در مقابل هر نوع دسیسه‌ها و چلنج های ارتجاع و اپورچنیستهای داخلی و خارجی به حیث دیوار چین تا آخرین رمق حیات خود به پوره سربلندی ایستادگی کرد و با روحیه تسلیم ناپذیری به امتیازات و نعمات مادی، در راهی بلند نگاه داشتن پرچم عدالت و اصولیت در جنبش سیاسی افغانستان مقاومت کرد.

 ظاهر افق علاوه بر زندگی سیاسی دارای رتبه علمی کاندید اکادمیسن بود و در فلسفه بلدیت خاص داشت.

 آثار علمی و فلسفی که از مرحوم محمد ظاهر افق بجا ماند قرار ذیل است:

 -          هنر او ښکلا پیژندنه

 -          د فلسفې مفهوم او ویش

 -          د لرغونی یونان د فلسفې لنډ تاریخ

 -          د انیشتین د نسبیت تئوري

 -          ژبه دماغ ته د خارجی کړکۍ په حیث

 -          پر احمد شاهي کندهار باندي یوه لنډه کتنه

 -          په کندهار کي د کورنۍ جوړښت

 -          د لیک نښي

 -          Wat is the language

 -          فریدریک انګلز

 -          د امریکایی امپراطورۍ د پراخوالي په خاطر د بوش تروریستی ضد مبارزه یوه شومه بهانه.

  کتاب اخری ایشان که در حالت مریضی تکمیل و به نشر سپرد بنام (دمنطق پوهني مختصر تاریخ) بود. بعد از این کتاب ظاهر افق هرگز نوشته نخواهد کرد و برای همیشه با قلم وداع گفت، به خاطری که افق دیگر با ما نیست و امروز ۹-۳- ۲۰۱۷ ساعت ۱۰ صبح به وقت کابل در شهدای صالحین (قلعه حشمت خان) در حظیره قندهاری‌ها به خاک سپرده شد.

  انالله واناالیه راجعون

 روحش شاد، یادش جاودان

 ۹-۳-۲۰۱۷

اعلان فوتی

بازگشت همه به سوی اوست

 مرحوم غلام فاروق تیلگرافی مشروطه خواه دوره امانی شوهر، احمد شاه فاروق وتیمور شاه فاروق پسران، رابعه فاروق دختر، توریالی ‪, زلمی دامون ‪, ملالی هاشمی، ویس، کاوه کارمل، رومان بریالی، حبیب الله وحمیدالله برادر زاده ها، محبوبه کارمل، داکتر صفیه زلمی ومحمد یاسین خواهر زاده ها ی شوهر، فقیر محمد سابق رییس شرکت افغان کارت، تورپیکی صبور، عظیم بابک، محمد حفیظ خواهر زاده ها، سید نواب سادات، فرشته سادات خواجه میلاد، احمد میلاد، بلال، سلیمان، یعقوب، نیلاب فاروق وسمیر فاروق نواسه ها.

نسبت وفات بی بی آرآ غنی (عمه جان) به اطلاع دوستان رسانیده می شود، که جنازه مرحومه روز جمعه تاریخ ۲۹ ماه جولای به ساعت ده و ۴۵ دقیقه در آرامگاه مسلمانان واقع در فریدهوف اویندورف به خاک سپرده می شود. فاتحه مردانه وزنانه روز شنبه مورخ ۳۰ ماه جولای از ساعت ۲ تا ۴ ظهر در مسجد حضرت ابراهیم خلیل الله واقع بلشتیدتر هوپت اشتراسه ‪ گرفته می شود.

ادرس آرامگاه یا قبرستان:

Friedhof Öjendorf

Manshard str 200

22111 Hamburg

 آدرس مسجد حضرت ابراهیم خلیل الله

واقع در منطقه بلشتید

Billstedter Haupt strasse -50

22111 Hamburg, Germany

اشتراک شما عزیزان موجب خوشنودی روح آن مرحومه وتسلیت خاطر بازمانده گان می گردد.

در صورت ضرورت به تیلفون های زیل تماس گرفته شود:

سید نواب:01724022309

خواجه نجیب:015165122115

انا لله و انا الیه راجعون

 

اعلان جنازه و فاتحه

بازگشت همه بسوی اوست!

بی بی حوا نوابی مادر، ولی محمد شاهپور ریس اتحادیه انجمنهای افغانها در كشور شاهی هالند برادر.

حمیده ولیزاده همسر، احمد جاوید حیدری، اجمل حیدری، مسعود حیدری، عاكف حیدری، ایمل حیدری و هاتف حیدری پسران، لیدا و لیزا حیدری دختران.

 صالحه صافی، مستوره حیدری خواهران، حمیرا یوسفی شاهپور خانم برادر، نادیه صافی عروس، نورعلم صافی، و حاجی نعمت الله اچكزی یازنه ها.

اصیل شاهپور، عابد شاهپور، فریده شاهپور و وژمه شاهپور برادرزاده ها.

نویدصافی، ندیم صافی ، نجیم صافی، نجات صافی، نوریه صافی ، نبیله صافی، نجلا صافی  و میرویس اچكزی همشیره زاده ها. مینه صافی عروس خواهر، جواد یوسفی خسر بوره برادر

 انجینر محمد صدیق شریفی و محمد كریم شریفی پسران عمه، سیما حیدری دختر عمه، گلالی سرورزاده شریفی، بلقیس سرورزاده و خالد سرورزاده نواسه های عمه، نوید شریفی، مژده شریفی، مسعود شریفی، مرسه شریفی و نظاره شریفی نواسه های عمه، سارنوال محمد داود حیدری سكرتر اول سفارت جمهوری اسلامی افغانستان مقیم انگلستان نواسه كاكا.جنرال میر حمزه باور شوهر خاله.

عبدالجمیل احمدی و منصور حیدری نواسه های عمه، خالد ولیزاده پسر خسر 'بوره، قیس الكوزی و ویس الكوزی پسران خیاشنه، جنرال محمد یوسف ابراهیم خیل پسر خاله خشو،  بشیر ابراهیم خیل، كبیر ابراهیم خیل و كریم ابراهیم خیل پسران ماما خسر. 

پوهنمل استاد محمد سرور زلمی ، انجینر نصیر صافی ریس اتحادیه افغانهای شهر اپلدورن پسران كاكا خسر،

مدیر نظر محمد كبیری خسر بوره، سارنوال مقیم احمدی و شفیق احمدی مسوول بنیاد فرهنگی حافظ عبدالمجید مقیم اروپا پسران كاكای باجه

نسبت وفات دگروال غلام حضرت حیدری شاهپور سابق افسر اكادمی علوم طبی (چارصد بستر)  به اطلاع دوستان رسانیده می شود كه مراسم جنازه مرحومی به روز شنبه مورخ ٩ اپریل ٢٠١٦ به ساعت ٩:٣٠ در حظیره اسلامی شهر هارنیم كشور شاهی هالند به آدرس ذیل بخاك سپرده می شود:

Datum: 09-04-2016

Tijd: 9:30

Moscowa

Waterbergseweg 18

6815 AP Arnhem ( NL)

مراسم فاتحه مردانه و زنانه مرحوم در همان روز از ساعت ١:٠٠ الی ٣:٠٠ بجه بعد از ظهر در آدرس:

Tijd: 13:00 - 15:00

Maksim Zaal

Dorpstraat 71A

6931 BE Westervoort (NL)

شماره های تماس:

0031624262567

0031638745219

0031614494749

اعلان فاتحه

وحیده واصل مادر، احسان واصل پدر، رفیق واصل، کنشکا واصل و بکتاش واصل برادران، فرنگیس واصل دختر، کاوه واصل، علی واصل و سهیل واصل پسران.

 دکتور سرور واصل، دکتور اعظم واصل، یوسف واصل، دکتور مسعود واصل و فرهاد واصل کاکاها.

میر عبدالله سروری مامای مادر، سید تیمور شاه سروری شوهر عمه، انجنیر محمد کبیر واصل پسر کاکای پدر و دکتور محمد کریم وزیری کاکای مادر.

عبدالوحید وزیری، فرید وزیری و وحیدالله وزیری ماماها.

 نجیبه سروری عمه. حمیده سیر، عاتکه سروری، شیما کریم، فریده آشکار، مرغوبه صالح و محجوبه وزیری خاله‌ها.

سوما واصل خانم برادر، مرسل واصل و راتب واصل برادر زاده‌ها.

صالحه واصل، شهناز واصل و نوال واصل خانم‌های کاکاها

علی محمد زهما، انجنیر حیات کریم، سید وحدت شاه سروری، توریالی آشکار و محراب صالح شوهران خاله‌ها

دکتور حشمت الله سروری، زبیر سروری، ایمل سروری، ویس سروری پسران عمه و شبنم سروری دختر عمه.

ولید وزیری، یما وزیری و خالدوزیری پسران ماماها

صدیق واصل، داکتر ربیع واصل و داکتر نهاد واصل پسران کاکاها

دهقان زهما، تیمور آشکار، کاوه کریم، رامین سروری، شهرام سیر، داوود صالح و روهیل متین پسران خاله‌ها.

وینوس کریم، اولیانور کریم، فهیمه نور، صفیه زهما، شگوفه و یاسمین صالح، شبنم و شبانه آشکار دختران خاله‌ها و باقی فامیل‌های واصل، سروری و وزیری نسبت وفات نابهنگام شعیب واصل به اطلاع دوستان می‌رسانند که جنازه قبلاً در شهر صوفیه کشور بلغاریا به خاک سپرده شده، فاتحه مردانه و زنانه در شهر هارلم کشور هالند بروز شنبه (۵) مارچ ۲۰۱۶ از ساعت ۱۴-۱۶ (۲-۴ بعدازظهر) در آدرس ذیل برگزار می‌گردد:

Parkwijk, Turkse Moske

Minaretstraat 1, (Prins Bernhardlaan)

2033 WZ Haarlem

Nederland

 در صورت ضرورت به تلیفون‌های ذیل تماس حاصل نمائید:

Moske – 0031-(0)232735659

0031-(0)614132682

0049-(0)17562189528

پیام تسلیت شورای کشوری حرب ترقی ملی مردم افغانستان در هالند

 

با غم و اندوه عمیق از وفات نا به هنگام مرحوم شعیب " واصل"  فرزند رفیق ارجمند و محترم ما محمد احسان "واصل"  عضو شورای حزبی  ما و یکی از سابقه داران و مبارزان نهضت دموکراتیک و ترقی خواه کشور آگاهی حاصل نمودیم.  مرگ نابهنگام مرحوم شعیب " واصل"  بزرگ‌ترین غم  و اندوه برای یک پدر و مادری است که چنین یک  فرزند رشید را از دست می‌دهند.

 

 ما اعضای شورای کشوری هالند ح. ت. م. م. ا. خود را عمیقاٌ در این غم و اندوه شریک میدانیم و بدین مناسبت عمیق‌ترین مراتب تسلیت و غمشریکی خویش را به رفیق محترم محمد احسان "واصل"  مادر غمدیده محترمه وحیده جان  "واصل"، رفیق شیما جان کریم و رفیق حیات کریم  و تمامی فامیل "واصل" و بازمانده گان مرحومی تقدیم می‌داریم.

 

برای این رفقای ارجمند و داغدیده خویش صبر جمیل استدعا نموده  از بارگاه خداوند بر روح مرحوم شعیب " واصل" طلب آمرزش و بهشت برین می‌نماییم.

 

روحش شاد و یادش گرمی با

 

 

 

از نام شورای کشوری هالند حزب ترقی ملی مردم افغانستان

 

بصیر دهزاد

 

 

مراسم به خاک سپاری شعیب واصل

 

وحیده واصل مادر، احسان واصل پدر،رفیق واصل ، کنشکا واصل و بکتاش واصل برادران ،  دوکتور سرور واصل، دوکتور اعظم واصل، یوسف واصل، دوکتور مسعود واصل و فرهاد واصل کاکاها، وحید وزیری، فرید وزیری وحید الله وزیری ماماها،سوما واصل خانم برادر، نجیبه سروری عمه، حمیده وزیری، عاتکه سروری، شیما کریم، مرغوبه صالح و محجوبه وزیری خاله‌ها، انجنیر حیات کریم شوهر خاله و دوستان افغان در صوفیه و باقی فامیل واصل، سروری، وزیری نسبت وفات شعیب واصل به اطلاع دوستان می‌رسانند که جنازه ساعت (یک بعدازظهر)  به‌روز شنبه ۲۷ فبروری در آدرس  Sofia/ kwartaal Botonez Krimicofcy کشور بلغارستان به خاک سپرده می‌شود. مراسم فاتحه در کشور هالند بعداً به اطلاع رسانیده می‌شود.