عارف عرفان: ناگفته‌های از برنامهٔ حمله آمریکا بر کوریای شمالی

به دنبال مهندسی همیشه سبز سناریوی آشنا و تجاوز کارانه امریکا برای بستر سازی تهاجمات آن کشور، غرض دست یابی به اهداف ژئو‌پولیتیک، ژئواستراتیژیک و ژئواکونومیک، و همراستا با اوج بحران اقتصادی آن کشور، اخیراً سران کاخ سفید و پنتاگون به طرز جنون آمیز با تحرکات گسترده نظامی در نظر دارند تا بالای کوریای شمالی حمله نمایند، هکذا اوضاع بحرانی موجود در ماورای کوریای شمالی، حول اهداف آزمندانه آمریکا، سیاره ما را در پرتگاه نیستی ودر آستانه جنگ سوم جهانی قرار داده است.

 اما ببینیم که در عقب پردهٔ هیاهوی ناوگان‌های تبلیغاتی غرب در خصوص گویا تهدید سلاح هستوی کوریای شمالی چه حقایقی خوابیده است؟ روی این مبحث بهتر است تا بر تازه‌ترین نگرش‌ها و یافته‌های «انتی نیوز نیتورک» تمرکز نموده وبر اهداف اصلی برنامه تجاوز آمریکا بر کوریای شمالی آگاه شویم.

 مجله در آغازین بخش کلام خویش بر تازه‌ترین اظهارات ولادمیر پوتین رییس جمهور فدراتیف روسیه در محور بحران کوریای شمالی تمرکز جسته بیان می‌دارد.

 ولادمیر پوتین: کوریای شمالی دارای سلاح هستوی نه بل مالک مواد معدنی به ارزش تریلیون ها دالر می‌باشد.(*۱)

 به گزارش منبع «نیونتل» رییس جمهور روسیه ولادمیر پوتین در خصوص بحران کوریای شمالی، به‌تازگی از حقایقی پرده برداشت که به طرز واقعی جهان را در پرتگاه جنگ تمامعیار هستوی قرار داده است.

 به قول ولادیمیر پوتین این داستان جعلی به‌وسیله «رسانه‌های اصلی» غربی ریکلام می‌گردد تا مردم را متقاعد سازند که کوریای شمالی به حیث یک ملت عزلت نشین تهدید ایست برای جهان.

 پوتین در محفل پرسش و پاسخ در سوچی، به طرز هیجانی پاسخ ارایه نموده افزود:

 کوریای شمالی به هیچ وجه دارای سلاح هستوی نمی‌باشد. این یک دروغ محض است که به‌وسیله شرکت‌های که رسانه‌ها را در کنترول شان دارند ساخته شده و تلاش دارند تا مردم را برای پذیرش این امر وادار نمایند.

 پوتین اظهار داشت: «آن‌ها می‌دانند که کوریای شمالی را به‌آسانی تحریک می‌توانند، اما داستان تهدید کوریای شمالی یک دروغ محض است. من برای شما این حقیقت را گفته می‌توانم که کوریای شمالی دارای بمب هستوی نمی‌باشد.»

 پوتین ادامه داده افزود «کوریای شمالی بانک‌های تحت کنترول غرب نداشته و آن کشور به دالر آمریکا وابستگی ندارد، آنچه که کوریای شمالی دارد سرزمین پر از ثروت‌های معدنی مرغوب و پربها می‌باشد.»

 بر قول دیمتری پسکوف سخنگوی کرملین، رییس جمهور پوتین اوقاتی را در اختیار داشت تا در خصوص منازعات کوریا-آمریکا فکر نموده و سیاست خویش را بازتاب می‌داد اما او معتقد است که «حال دیر شده است.»

 پوتین خاطر نشان ساخت: کیم جونگ- اون هرگز حمله واقعی را به راه نخواهد انداخت، چرا که این حمله در حکم خودکشی است. پینوگ یانگ به‌خوبی این را می‌داند، لذا این واشنگتن است که این حمله را انجام می‌دهد.

 دونالد ترامپ رییس جمهور ایالات متحده آمریکا در رابطه به مقاله واشنگتن پست اظهار نظر نموده وبران مهر تایید گذاشت. در گزارش واشنگتن پست آمده است: «کوریای شمالی به طرز موفقانه کلاهک‌های کوچک هستوی را که قابلیت جابجای در داخل موشک‌های مربوط را دارد، تولید نموده و این مبین آنست که کوریای شمالی به‌طور کلیدی در آستانه تبدیل شدن به یک قدرت کامل هستوی می‌باشد. این ارزیابی به‌طور مطمئن توسط منابع اطلاعاتی آمریکا صورت گرفته است‌.

 ایالات متحده آمریکا طی ماه گذشته برآورد نمود که به تعداد (۶۰) عدد سلاح هستوی تحت کنترول رهبر کوریای شمالی کیم جونگ اون قرار دارد.»

 شواهدی مربوط به داشتن سلاح هستوی کوریای شمالی، جریانی‌ست که فقط توسط رسانه‌های اصلی ساخته شده و به گردش می‌افتد.

 به گفته پوتین،«این همان چیزیست که در عراق و لیبی اتفاق افتید. در تحت چنین شرایط هردو کشور عراق و لیبی مورد تجاوز غرب قرار گرفتند، و رهبران شان بدون هیچ مدرکی به خاطر جرایم جنگی اعدام گردیدند.

 این مجله بر اظهارات و دلایل پوتین مبتنی بر حمله آمریکا بر کوریای شمالی صحه گذاشته خاطر نشان می‌دارد: سیستم بانکی کوریا در کنترل صندوق بین‌المللی پول قرار نداشته و آن کشور وابسته به دالر بانکی آمریکا نمی‌باشد.

 بر اساس گزارش‌ها، کوریای شمالی به ارزش ۶ تا ۱۰ تریلیون دالر آمریکایی منابع دست نخورده طبیعی در اختیار دارد. بر اساس گزارش مجله «کوارتز» در زیر سطح اکثر کوه‌های آن کشور ذخایر معدنی بزرگ شامل آهن، طلا، مگنزیت، روی، مس، آهک، مولیبدن، گرافیت و دیگر مواد مربوط به ۲۰۰ نوع مواد معدنی خوابیده است‌. همچنین در حال حاضر مقدار زیادی از فلزات خاکی کمیاب درین کشور موجود است که کارخانه‌ها در کشورهای اطراف نیاز به ساخت موبایل‌های اعلی، گوشی‌های هوشمند و دیگر محصولات با فناوری بالا دارند. برآوردهای مربوط به ارزش منابع معدنی کشور در طی سال‌ها به میزان قابل توجهی متغیر بوده است، که به دلیل محرمانه بودن و عدم دسترسی به آن دشوار است.

 تبصره:

 با توجه‌ به چشم انداز تجاوز آمریکا در افغانستان ‌و اشغال این سرزمین می‌توان به وضاحت داوری نمود که چنین اهداف مشابه و چپاولگرانه، مزید بر موقعیت ژئواستراتیژیک افغانستان سبب شد تا آسمان خراش‌های نیویارک در تحت یک درامهٔ مصنوعی به خاک بغلطد و تحت نام «جنگ با تروریسم» اسباب تجاوز آمریکا در افغانستان را فراهم ساخته و این مادر وطن در اشغال ایالات متحده امریکا درآید.

 درد این قلم از تغافل روی این حقیقت انکارناپذیر و سکوت مرگبار حول سرنوشت این وطن خون‌بار است. میهنی که در زیر رگبار جنگ نیابتی کشور گشایان استعماری و به خاطر منافع آن‌ها در آن، دریای خون روان بوده و برای استحکام پایه‌های تجاوز، در میان سکانداران قدرت، هر سو مسابقه در جریان است.

 دولتمردان مان با خاک افشانی بر چنین راهبرد غارتگرانه و به خاطر ابقای اقتدار بی‌مقدارشان همسفر اهریمن شده و شعار استقلال و آزادی در جامعه رنگ باخته است.

  لندن/اگست ۲۰۱۷

 منبع:

 (۱*) انتی نیوز نیتورک، مورخ ۱۲ اگست ۲۰۱۷