به گزارش از رسانه‌های جهانی، ابوبکر البغدادی خلیفهٔ نام نهاد و دومین فرزند دلبند و اسلام‌گرای پنتاگون و سرکردهٔ گروه تروریستی داعش که در گهواره دموکراسی کاخ سفید پرورش یافته بود، توسط ولی‌نعمت اش آمریکا در شمال شرق سوریه در شهر ادلب به هلاکت رسید.

 آگاهان سیاسی انگیزه قتل احتمالی فرمانده داعش را مورد کنکاش قرار داده به این باوراند، که از یکسو دوران استهلاک سیاسی و نظامی سرکرده داعش به پایان رسیده بود و از سوی دیگر شکست ذلت‌بار آمریکا در سوریه و تزلزل پایه‌های امپراتوری آمریکا در خاورمیانه، همچنان واژگونی «پروژه خاورمیانه بزرگ» توسط قدرت‌های نو ظهور جهانی و منطقوی مانند روسیه، چین، ایران و سطح جنایات و رسوایی بی‌سابقه داعش در مقیاس جهانی باعث شد تا آمریکا پس از بن لادن با قربانی دومین فرزند دلبندش در نمایش نامهٔ نبرد با تروریسم در سوریه، دست آورد پیکار دامنه دار خود را به رخ جهانیان و مردم آمریکا برتابانده و احتمالاً برای آخرین بار البغدادی را قربانی دهد.

 مزید بر آن، نظریه پردازان سیاسی، موضوع استیضاح دونالد ترامپ، فشارهای جامعه آمریکا مبنی بر خروج ارتش آمریکا از سوریه و نمایش چراغ سبز بر عملیات نظامی ارتش ترکیه بالای ساحه کردنشین در شمال سوریه و انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا را به حادثه اعلام قتل سرکرده داعش مرتبط می‌دانند.

 اعلام مرگ البغدادی زمانی اتفاق افتید که تلاش‌های آمریکا برای سرنگونی حکومت بشار اسد به شکست مواجه گردید. او دیگر به حیث مُهرهٔ سوخته در برابر یورش جامعه جهانی و ایستادگی خلق‌ها، به‌ویژه مردم قهرمان سوریه، تاب مقاومت نداشت و از سوی دیگر بخش اعظم از مأموریت خود را در راستای فاجعه بزرگ انسانی و قتل و کشتار ده‌ها هزار مسلمانان جهان از جمله مردمان، عراق، سوریه، لیبی، یمن، ایران، افغانستان...انجام داده، بزرگ‌ترین شهرها را به تلی از خاک مبدل ساخت و تالاب‌های خون را در بسا مناطق جهان برپا کرد.

 داعش طاعونی ایست که بنام دین، بدنه اسلام را درهم پیچانید و تاکنون قربانی‌های بی‌شماری بجا می‌گذارد. نقش این مرض مهلک در افغانستان به علت زرع خزانی‌اش و افشاندن این دانه‌های مرگبار در بازی قدرت سیاسی و اهداف راهبردی کشورگشایان در آینده سیاسی کشور بسیار مرگبار خواهد بود.

 کشته شدن فرمانده داعش به دستان نظامیان پنتاگون حاوی روشن‌ترین پیامیست برای حامیان و مجریان برنامه‌های استعماری، دست نشاندگان و مجریان جنگ نیابتی و ساز و کارهای اطلاعاتی آن که به آمریکا و نیروی نظامی آن در افغانستان دل بسته و در سایه آفتابی در حال غروب، قدرت نمایی می‌نمایند.

 این درس‌نامه با همه تلخ‌کامی‌اش برای همگان، برای سران سازمان‌های تروریستی و اسلام‌گراها و به‌ویژه کسانی که مقدرات سیاسی‌شان را به دستان سران کاخ سفید گره زده‌اند، نهایت آموزنده است.

 سوگوارانه مرگ البغدادی به معنای ختم پروژه خونین داعش نخواهد بود و این پروژه در راستای اهداف راهبردی آمریکا دوام خواهد کرد.

 داعش از کجا آفریده شد؟

 اسناد جدید و طبقه بندی شده به طرز انکار ناپذیر نشان می‌دهد که ایالات متحده آمریکا طراح و بنیادگذار پروژه داعش در جهان می‌باشد.

 اخیراً «پایگاه تحقیقاتی گلوبال» به نقل از «واشنگتن بلاک» که به اسناد تازه دست یافته است، مینگارد که «پروژه خلافت [داعش] در آمریکا ساخته شد.»

  بر قول این وبگاه، اسناد رسمی دولت ایالات متحده آمریکا تأیید نمود که «ایالات متحده آمریکا از ایجاد و خلقت داعش حمایت نمود»[۱]

  ویرایشگر پایگاه گلوبال ریسرچ در یادداشتی ویژهٔ خاطر نشان می‌دارد که:«نخستین بار در ماه می سال ۲۰۱۵ اسنادی منتشر شد، که نه تنها نشان می‌دهد که داعش یک آفرینش اطلاعاتی ایالات متحده است، بلکه تأیید می‌کند که پروژه خلافت در واشنگتن طراحی شده است.»

 بر قول این وبگاه «دیده‌بان قضایی» سال‌هاست که در نتیجۀ تلاش‌های مستمر، اسناد حساس دولتی ایالات متحدهٔ آمریکا را از طریق تقاضاهای آزادی اطلاعاتی و پروسه دادخواهی به دست آورده است.

 دولت آمریکا به‌تازگی در پاسخ به دادخواست آزادی اطلاعات، اسنادی را به دیده‌بان قضایی تهیه کرد، نشان می‌دهد که غرب مدت‌های طولانی از داعش حمایت می‌کند. این اسناد توسط «آژانس اطلاعات دفاعی ایالات متحده» در ۱۲ آگوست ۲۰۱۲. البته سال‌ها قبل از حضور داعش به صحنه جهانی نوشته شده است.

 نویسنده این سؤال را مطرح می‌سازد که چرا این [اسناد] مهم است؟

 به باور او این اسناد نشان می‌دهد که مسلمانان افراطی و تروریست، سلفیست ها، اخوان‌المسلمین و القاعده (مثلاً القاعده در عراق) همیشه بزرگ‌ترین نیروی هدایتگر شورشی در سوریه بوده‌اند.

 بر قول این وبگاه، این امر تأیید می‌کند که رسانه‌های الترناتیف یا غیر وابسته به دولت، برای سال‌ها اظهار می‌دارند: «در سوریه شورشیان معتدل وجود ندارند»

 در سندی که تازه که از رده بندی بیرون شده آمده است: «اینجا امکان ایجاد گروه‌های سلفی به طرز اعلام شده و اعلام ناشده در شرق سوریه (هسکه و دایرالزور) وجود دارد و این دقیقاً همان چیزی است که قدرت‌های حامی مخالفان برای منزوی کردن رژیم سوریه می‌خواهند.

 به عبارت دیگر، قدرت‌هایی که از مخالفان سوریه پشتیبانی می‌کنند، مانند غرب، متحدین ما در حوزه خلیج فارس، و ترکیه می‌خواستند خلافت اسلامی را به‌منظور به چالش کشیدن بشار اسد رئیس جمهور سوریه استقرار بخشند»

  این سند خاطرنشان می‌سازد «مطمئناً جنرال‌های ارشد آمریكا و معاون رئیس جمهور جوبایدن گفتند كه نزدیک‌ترین متحدین آمریكا از داعش حمایت می‌کنند. همچنان رسانه‌های اصلی آمریکا خواستار حمایت مستقیم از داعش شده‌اند»

  اسناد طبقه بندی شدهٔ «آژانس دفاعی آمریکا» نشان می‌دهد که ایالات متحده و غرب از بدو ورود، از داعش به‌عنوان راهی برای منزوی کردن دولت سوریه حمایت کردند.

  یک افسر اطلاعاتی ضد تروریسم ارتش انگلیس و پلیس متروپولیتن و افسر سابق MI5 تأیید می‌کنند که اسناد تازه منتشر شده، آشکارترین و کامل‌ترین سند جنایت است.

 این قطاریست که از آغاز در درازنای حرکت، تصادمات فاجعه انگیزی به همراه داشته است.

 اما اینکه چگونه سازمان سیا، از یک آدم زندانی یک هیولای بزرگ تروریستی می‌آفریند، نهایت حیرت انگیز است‌. شبکه خبر رسانی سی آن آن گزارش داد که بغدادی به مدت چند ماه در اردوگاه «بوکا» که تحت نظارت آمریکا در جنوب عراق بود زندانی بود و در سال ۲۰۰۴ آزاد گردید. بر اساس این گزارش، سرکرده داعش به‌زودی ماشین جنگی دو میلیارد دالری را تأسیس کرد.

 درآمد داعش از تولید و قاچاق نفت، مالیات، باج گیری، آدم ربایی، فروش آثار باارزش به سرقت رفته، اخاذی و کنترل محصولات کشاورزی حاصل می‌گردید [۲]

 این بود منشأ جنایاتی که از مهد دموکراسی جهانی از درون کاخ سفید و پنتاگون برخاست. این گردباد، جهان و منطقه را درهم پیچانید و هزاران تروریست از ۱۱۰ کشور جهان تحت درفش اسلام گرد آمد و بزرگ‌ترین طوفان‌های تاریخ را برپا نمود و درب جهنم را در جهان باز کرد؛

 

  با احترامات بی‌پایان

 لندن، اکتوبر ۲۰۱۹

 منابع:

 [1]Globalreaserch-The Caliphate Project, Made in America. Declassified U.S. Government Documents Confirm the US Supported the Creation of ISIS'26 October 2019

[2]CNN,ISIS Fast Facts,3December2018