قسمت اول

 

عید به آنانی که حج نرفته‌اند! (مبارک باد)

 کعبه یک سنگ نشانی است که ره گم نشود 

 حــاجــی احــرام دگـر بند ببیـن یار کـجـاسـت؟

 به طواف کعبه رفتم به حرم رهم ندادند

 که در برون چه کردی که درون خانه آیی؟

 

می‌خواهی حج بروی؟

 کجا؟

 

عرب و کعبه را می‌کرد تکرار

 به او گفتم چه می‌خوانی تفنگدار؟

 روانی می‌روی حاجی شوی تو؟

 ولی بت خانه‌ها دارد ز تو عار.

 پیش خدا

 خدا را چون‌که مهمانی کنم من

 همه چیزم را قربانی کنـم من

 ز ظلم طالب و مجاهد بگویم

 تقاضــاهای پنهــــانی کنم مـن.

 هموطن متدین و خداپرست، می‌خواهی حج بروی؟ و تو میدانی این پولی که در خانه خدا مصرف می‌کنی زمامداران بی‌بندوبار عربستان با این پول‌ها، مصروف عیاشی و عیش و عشرت می‌شوند و با همین پول تو تروریزم، افراط‌گرایی مانند مجاهد و طالب در افغانستان، تروریستان قاتل و آدمکش در عراق، سوریه، یمن، افریقا، بنگله دیش، سومالیا، پاکستان پرورش داده می‌شوند؟ به زبان ساده تو با همین پول خانه‌ات را خراب و فرزندانت را به کام مرگ می‌فرستی؟ پول‌های تو از طریق عربستان به پاکستان سرازیر شده و کمپ‌های تروریستی و مدرسه‌های افراط‌گرایی ساخته می‌شود و اینان غرض جنگ و جهاد به سرزمین مادری‌ات یورش می‌آورند و همه داروندارت را چپاول، خانه‌ات را آتش و فرزندانت را قتل عام می‌کنند. مگر طی سه ونیم دهه‌ای اخیر این اتفاق را شاهد نبودیم؟ مجاهد و طالب چپاول و قتل عام نکردند؟

 

هموطن عزیز!

بلی هموطنم! وطنت در مشکلات و جنجال اسلام‌گرایان افراطی و در زورگویی و چپاولگری قدرت پرستان جنگ سالار دست‌وپنجه نرم می‌کند وهم وطنانت هزاران درد ناگفته و غم ناشنیده دارند و فرزندان یتم وطنت به خاطر تکه نان و لباس فریاد می‌زنند و تو حج می‌روی؟ در حدیث قدسی می‌خوانیم.

پیامبر اکرم می‌فرمایند

وقتی که یتیم گریه کند، عرش خدا به لرزه می‌آید.

پس خداوند می‌فرماید:

چه کسی این بنده‌ی مرا به گریه انداخته؟ من پدر و مادرش را از او گرفتم. قسم به عزّت و جلالم، هر کس این یتیم را نوازش و آرام کند، من بهشت را برایش واجب می‌کنم.

پول حج

طبق ارقام بانک جهانی در سال 2008 درآمد کشور عربستان از توریسم یا به زبان ساده از دکان زیارت مسلمین خانه کعبه معادل مبلغ 29٫865٫000٫000٫ -دالر یا قریب سی میلیارد دالر بوده است.

زائرین که به‌صورت تمتع و یا عمره در همان سال به مکه رفته‌اند 1٫937٫000 نفر بوده‌اند که مجموعاً مبلغ 4٫879٫000٫000 دالر یا به عبارتی قریب به مبلغ پنج میلیارد دالر درآمد تقدیم اقتصاد پادشاهان عربستان کرده‌اند تا آنان ازین پول در عیش و عشرت بگذرانند و در میان تمام کشورهای اسلامی مقام اول را به خود اختصاص داده‌اند.

افشاگری محافظ شخصی شاهزاده‌های سعودی

«Mark young»  نگهبان انگلیسی الاصل شاهزادگان سعودی سال‌ها در خدمت بزرگان آل سعود فعالیت کرد و از نزدیک شاهد رفتارهای آنان بود، وی بعد از ترک وظیفه خود، با یادداشت صدها توییت و انتشار کتابی تحت عنوان «saudi bodyguard-mark young» قماربازی‌ها و انحطاط اخلاقی‌شان را برای همگان فاش کرد.

 وی بیش از ده سال را به‌عنوان بادی‌گارد شخصی پادشاه سابق سعودی «ملک فهد عبدالعزیز»، شاهزاده «طلال بن عبدالعزیز»، «فواز بن عبدالعزیز» و سایر شاهزادگان خدمت می‌کرد و در این مدت رفتارهایی را مشاهده می‌کرد که هیچ گاه به ذهنش خطور می‌کرد.

 نگهبان شخصی در بخشی از پرده برداری‌های خود گفت: «شاهزادگان سعودی از نظر اخلاقی فاسد، قمارباز، دزد، تجاوزگر، همجنس گرا و معتاد هستند و از دین بازیچه‌ای برای فعالیت‌های خود ساخته‌اند.

 

ادامه افشاگری

وی با اشاره به رییس سابق مبارزه با مواد مخدر «فیصل بن فهد» تأکید کرد: وی تاجر مواد مخدر بود و در پایان به دلیل استفاده بیش از حد مواد اعتیاد جان داد. همچنین «عزالدین بن سعود» همجنسگرایی بود که به دلیل ایدز در اوج جوانی وفات یافت و من مراقبت از او را به عهده داشتم.

 مارک به افشاگری‌های خود ادامه داد و برای اثبات نوشته‌هایش از عکس‌های واقعی استفاده می‌کرد، اما زمانی که کاربران وی دلیل افشاگری‌هایش را پرسیدند، پاسخ داد: تاریخ را مطالعه کنید، آل سعود شما را عقب مانده به بار آوردند، چیزی را می‌خورید که خود آن را نمی‌کارید، چیزی را می‌پوشید که آن را نمی‌ریسید و بر چیزی سوار می‌شوید که آن را نساختید، دینی دارید که بزرگ است اما در تمام جهان هیچ کشوری آن را به بدی عربستان تطبیق نداد.

 

گوشه‌ی از فساد دربار سعودی

شاهزاده «خالد بن سلطان بن عبدالعزیز آل سعود» معاون وزیر دفاع عربستان که فرمانده نیروهای مشترک آزادی‌بخش برای آزادسازی کویت از دست ارتش اشغالگر صدام بود، چند سال پیش به «بریژیت نیلسون» بازیگر سرشناس آمریکایی پیشنهاد یک رابطه جنسی داده بود. شاهزاده «خالد بن سلطان بن عبدالعزیز آل سعود»، برادر شاهزاده «بندر بن سلطان» رئیس سازمان اطلاعات و امنیت عربستان است.

 

ویکی لکس چه می‌گوید؟

پایگاه اینترنتی "ویکی‌لیکس" از رسوایی اخلاقی شاهزادگان خاندان سعودی و حضور آن‌ها در مراسم لهو و لعب شبانه در شهر "جده " پرده برداشت. ویکی‌لیکس بخشی از تلگراف‌های دیپلماتیک آمریکا را منتشر کرد که در آن آمده است: «در خانه‌های شاهزادگان سعودی در شهر جده مراسم لهو و لعب شبانه با مصرف مشروبات الکلی و مواد مخدر و با حضور زنان فاحشه برگزار می‌شود.»

افشای یک مورد دیگر از فساد اخلاقی شاهزادگان سعودی بار دیگر نگاه‌ها را به‌سوی خاندان سعود و فساد اخلاقی و مالی و حیف و میل سرمایه‌های عربستان در سایه فقر و بیکاری گسترده در این کشور معطوف کرده است.

شهزاده نایف بن عبدالعزیز

روزنامه دیلی میل انگلیس به‌تازگی یک مورد از فساد اخلاقی شاهزاده نایف بن عبدالعزیز ولیعهد متوفی عربستان سعودی را فاش کرده است. این شاهزاده سعودی در قبال ارتکاب فساد اخلاقی خود مبالغی از دارایی‌های مردم کشورش را بذل و بخشش کرده است. دوشس یورک ساره فرگوسن همسر سابق پرنس اندرو پسر ملکه انگلیس در گفت و گو با روزنامه انگلیسی دیلی میرور فاش کرد که شاهزاده نایف بن عبدالعزیز در قبال بوسیدنش، ۵۰ هزار لیره استرلینگ به‌حساب او واریز کرده است. من در یک ضیافت شام خصوصی، با شاهزاده نایف بن عبدالعزیز ولیعهد سابق عربستان سعودی دیدار کردم و شاهزاده مرا بوسید و پس از آن یک روز در حال بررسی حساب‌های بانکی خودم بودم که از واریز مبلغ ۵۰ هزار لیره استرلینگ به حسابم از سوی شاهزاده نایف شگفت زده شدم.

فرگوسن در ضیافت شامی خصوصی که در آن شمع روشن کرده بودند؛ حضور یافت و در جریان دیدار از شاهزاده نایف درخواست کرد که وی را در پرداخت قرض‌هایش که بالغ بر دو میلیون لیره استرلینگ است، یاری کند.

شاهزاده نایف به فرگوسن گفت که به خاطر یک دوست حاضر است در این زمینه به او کمک کند اما او باید قول بدهد که بار دیگر بدهی بالا نیاورد. فرگوسن و شاهزاده نایف درباره برنامه‌ای برای نجات فرگوسن از بدهی و قرض‌هایش به توافق رسیدند اما این آخرین دیدار آن‌ها نبود. در دیدار دوم شاهزاده نایف به دوک فرگوسن نزدیک شد و وی را بوسید. فرگوسن وقتی متوجه می‌شود که رابطه‌اش با شاهزاده سعودی به مرحله‌ای بی‌بازگشت رسیده است، خود را از دست نایف رها کرد و انتظار داشت که از آن به بعد دیگر خبری از شاهزاده نایف نشود اما وقتی که در حال بررسی حساب‌های بانکی خود بود، متوجه واریز مبلغ ۵۰ هزار لیره استرلینگ از سوی شاهزاده شد و فهمید که این مبلغ بهای بوسیدن آن شب بوده است. پیش از این نیز موارد فساد اخلاقی و مالی شاهزادگان سعودی فاش شده بود.

 

فساد در ارکان رژیم سعودی

فساد اخلاقی و مالی در ارکان رژیم سعودی ریشه دوانده است به گونه‌ای که باوجود منابع مالی هنگفت و پول‌های نفت، فقر و بیکاری در عربستان گسترش یافته و باعث آسیب‌های اجتماعی در این کشور از جمله خودکشی در بین جوانان شده است. این در حالی است که فقر و بدبختی مردم این کشور را به ستوه آورده است و در بزرگ‌ترین کشور صادر کننده نفت جهان که درآمدهای نفتی آن به سالیانه صدها میلیارد دالر می‌رسد،‌ افراد خیر و مؤسسات خیریه با جمع‌آوری کمک‌های مردمی اقدام به توزیع 25 هزار تخته پتو در کمپ زمستانی میان فقرای شش شهر عربستان کردند.

 ساره بنت طلال بن عبدالعزیز

چندی پیش در خبرها آمده بود که "یک شاهزاده آل سعود به لندن گریخت"؛ این شاهزاده سعودی کسی نبود جز "ساره بنت طلال بن عبدالعزیز" که به انگلیس فرار و از این کشور درخواست پناهندگی کرد. این شاهزاده سعودی پس از فرار درباره علت پناهندگی خود به انگلیس چنین گفت: من می‌ترسم. من مورد سو استفاده فیزیکی و روحی قرار گرفته‌ام. دارایی‌هایم توقیف شده است. آن‌ها مرا متهم کرده‌اند که از ایران دفاع می‌کنم و مخالف‌شان هستم! وکیل ساره بنت طلال تقاضای پناهندگی وی را به‌طور رسمی به وزارت کشور انگلیس تحویل داد. این شاهزاده سعودی از سال 2007 میلادی تا کنون با پدرش قطع رابطه کرده است.

 ساره بنت طلال بر سر میراث 325 میلیون پوندی برجای‌مانده از مادرش نیز در عربستان، سوئیس، مصر و لبنان با برادرش ترکی بن طلال بن عبدالعزیز دعوای حقوقی داشته است. ساره در سال‌های اخیر تحت سرپرستی عمویش، نایف بن عبدالعزیز آل سعود (ولیعهد و رقیب پدرش) زندگی می‌کرد اما پس از مرگ نایف در ماه گذشته، شاهزاده سعودی یکی از حامیان اصلی خود در دربار را از دست داد و به‌ظاهر فشار ناشی از رقابت بر سر قدرت در دربار سبب شد که وی به انگلیس پناه ببرد.
این پرسش مطرح است که آیا باید فرزند کسی چون شاهزاده طلال که در میان خاندان سعودی و پسران ملک عبدالعزیز، بنیان‌گذار پادشاهی سعودی به‌اصطلاح روشنفکری معروف است، به چنین سرنوشتی دچار شود که عمویش، نایف بن عبدالعزیز سرپرستی او را بر عهده بگیرد و پس از مرگ او مجبور به فرار از کشور شود یا با برادرش بر سر میراث مادرش گلاویز شود، مگر پدر او طلال از ثروت‌های میلیاردی کم دارد، آیا کسی که خود را داعیه اصلاح و روشنگری و روشنفکری در عربستان می‌داند، نمی‌تواند حتی از پس حل مشکلات دختر خود برآید.

 شهزاده طلال

شاهزاده طلال دارای چهار همسر است که از آن‌ها صاحب 15 فرزند است که معروف‌ترین آن‌ها شاهزاده "ولید بن طلال" شاهزاده میلیاردر سعودی که فساد اخلاقی‌اش به‌اندازه دارایی‌هایش معروف است.

 دارایی‌ها و ملک و املاک بسیاری را دارد که از آمار دقیق آن کسی تاکنون آگاه نیست. "المجتهد" کسی که در عربستان سعودی به "جولیان آسانژ" این کشور معروف شده و هر از چند گاهی دست به افشاگری‌هایی علیه شاهزادگان سعودی می‌زند، در این ارتباط می‌نویسد: شاهزاده طلال به همراه ملک عبد الله و شاهزاده مشعل و نایف و سلمان 80 درصد اراضی کشور عربستان را تملک می‌کنند و دارایی‌ها و املاک طلال به حدی زیاد و غیرقابل شمارش یا بیان است که وی برای اداره آن‌ها ساختمانی چند طبقه مقابل کاخش در منطقه "الفاخریه" ریاض به همراه صدها حسابرس و کارمند اختصاص داده است و برآورد می‌شود دارایی‌ها و سرمایه‌اش در خوش‌بینانه‌ترین حالت، بالغ بر بیش از 25 میلیارد ریال سعودی باشد که بیشتر از تمام سرمایه‌گذاری‌های پسرش "الولید" در بانک‌هاست، اما کسی از آن خبردار نیست و همه، الولید را ثروتمندترین شاهزاده سعودی می‌دانند.

 این در حالی است که "ریم بنت الولید" نوه جوان طلال که ثروتش به‌پای ثروت پدر و پدربزرگش نمی‌رسد، به‌تنهایی از ثروتی برخوردار است که وی را تبدیل به یکی از ثروتمندترین زنان جهان قلمداد کرد.

 

ولید بن طلال ثروتمندترین مرد عرب

این هم هواپیمای شخصی شهزاده عرب

  ارزش وسایط نقلیه ولید بن طلال ازجمله سه هواپیما و دو هلیکوپتر و چندین موتر گران‌قیمت خصوصی بیش از هشت‌صد میلیون دالر است. ولید بن طلال نخستین بار جزئیات دارایی‌های خود را فاش کرده است. دارایی شرکت الملکه که ولید نود و پنج درصد سهام آن را در اختیار دارد هفت میلیارد و نهصد و هشتاد میلیون دالر برآورد شده است.

 ثروت ولید در دو شرکت ال بی سی و روتانا هم به یک میلیارد و ششصد و ده میلیون دالر می‌رسد. وی همچنین سه میلیارد و دوصد میلیون دالر سرمایه گذاری در بخش مستغلات دارد.

 ادامه دارد