در جریان هنگامه‌های خروج ارتش آمریکا از افغانستان یکی از بزرگ‌ترین هدایایی که ازین ابر قدرت جهان برای مردم افغانستان به میراث گذاشته می‌شود، عبارت از مسلخگاه های انسانی، تالاب‌های خون، سرزمین شکسته وعظیم ترین اردوگاه تروریستی جهان خواهد بود. آمریکا افغانستان را به بزرگ‌ترین کانون و مرکز تعلیمات تروریستی مبدل نمود. در سال‌های آینده و عصر شگوفایی مدارس اسلام گرایی، و پرورشگاه‌های تروریستی، افغانستان در سمت استراتژیی غرب و پاکستان، به یکی از بزرگ‌ترین صادر کننده تروریسم جهانی مبدل خواهد شد.

 چقدر مضحک است که در جریان گفتمان صلح میان نماینده ویژه آمریکا زلمی خلیلزاد و گروه طالبان در قطر یکی از پیش شرط‌ها و توافقات کذائی عبارت ازین است که طالبان ضمانت نمایند که از خاک افغانستان به حیث پایگاه تروریستی چون القاعده وداعش علیه آمریکا استفاده صورت نگیرد.

 به گواهی تاریخ اکثریت سازمان‌های تروریستی و اسلام گرایی در افغانستان به‌وسیله آمریکا پایه‌گذاری گردید و جمع کثیری از تروریستان جهان چون داعش والقاعده به مثابه کالای هیولا انگیزتجارتی توسط آمریکا به افغانستان وارد گردید وتحت سایه حمایت آنکشور شاخ وپنجه کشید.

 اخیراً وبگاه گلوبال ریسرچ با اقتباس از شبکه جهانی خبر رسانی «تسنیم» روابط محکم آمریکا باداعش راتحت عنوان «آمریکادر جریان کمک به فرار فرماندهان داعش از زندان طالبان گرفتار آمد» بطرز مستند مورد تحلیل قرار داده خاطر نشان میدارد:

 "شمارزیادی از زندانیان که همه آنها اعضای ارشد گروه تروریستی داعش را تشکیل میدادند، از زندان طالبان در شمال غربی افغانستان خارج شدند و پس از آن نیروهای آمریکایی به آنها کمک کردند تا از طریق عملیات مخفیانه فرار نمایند"

 به گزارش از «تسنیم» نیروهای آمریکایی که در افغانستان عملیات مخفی را در ولایت شمال غربی بادغیس دو هفته پیش انجام دادند، به زندانیان داعش کمک نمودند تا از زندان فرارنمایند.

 این گزارش می افزاید که به تعداد ۴۰ تن ازرهبران داعش، که همه آنها شهروندان خارجی بودند، پس از آنکه سربازان آمریکایی به زندان هجوم بردند وتمام نگهبانان را به قتل رسانیدند، توسط هلیکوپتر ها انتقال داده شدند.

 عبد الله افضلی معاون ولایت بادغیس این خبر را تایید نمود.

 درین گزارش حول اقدامات اطلاعاتی آمریکا در میان گروه های تروریستی داعش نظر اندازی شده آمده است: "منابع مطلع گزارش دقیقی را جهت عملیات ایالات متحده برای نجات نیروهای داعش و جریانات که به آمریکایی ها کمک نمودتا مکان زندان در مناطق کوهستانی را دقیقا مشخص نماید، در آختیار آنها قرار داده بود.

 امین الله، یک شهروند ازبکستان، یکی از فرماندهان داعش بود که در زندان طالبان زندانی شد. موفقیت او برای فراراز زندان منجر به اخراج گارد زندان طالبان و مجازات او شد.

 امین الله فرمانده مشهور داعش در شمال افغانستان بود.

 منابع اطلاعاتی خاطر نشان می سازد که شهروندان ازبکستان از روزهای نخست انتقال به افغانستان، با نیروهای نظامی آمریکا ارتباط نزدیک برقرار نمودند‌.

 آمریکایی ها از امین الله به عنوان یک اجنت مخفی در میان طالبان استفاده می کردند تا اطلاعات را برای راه اندازی عملیات علیه طالبان در شمال افغانستان بدست آورند"

 درین گزارش آمده است "در حالی که قبل ازفرار امین الله اززندان طالبان، نیروهای آمریکایی عملیات گسترده ای استخباراتی را با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین برای یافتن محل زندان طالبان که در آن نیروهای داعش در بازداشت بسر میبرد، آغاز کرده بودند، اما ناکامی آنها دردریافت اطلاعات مفید، باعث ایجاد احساس تحقیرآمیز درمیان آمریکایی ها گردید.

 منافع آگاه گزارش داد که امان الله درست بعد از فرار از زندان، بصورت فوری با آمریکایی ها تماس برقرار نمود و آنها را از موقعیت واقعی زندانیان داعش آگاه ساخت وانها را کمک نمود تا عملیات نجات را برنامه ریزی نمایند.

 پس از آن، نیروهای ایالات متحده موقعیت جغرافیایی روستای «پنج بز» و زندان طالبان را تجزیه و تحلیل کردند و به انجام عملیات هوایی و هوایی برای آزادی زندانیان داعش با توجه به تعداد جنگجویان طالبان و اینکه منطقه توسط جاده غیر قابل دسترسی است، تصمیم اتخاذ نمودند"

 لاجرم آمریکایی ها حمله خود را به تاریخ ۱۳ جنوری با بمباران ساحهٔ زندان وکشتن شماری از طالبان براه انداختند.

 بعد از آن، هلیکوپترهای آمریکایی به منطقه عملیات فرستاده شدند، نیروهای نظامی در محل پیاده شده نگهبانان زندان را به قتل رسانیدند، نیرو های داعش را آزاد نموده وتوسط هلیکوپتر ها انتقال دادند.

 گفته می‌شود که نیروهای طالبان پس ازیک نبرد دشوار در منطقه پنج بز تروریست های داعش را به اسارت کشیدند.

 ویدیوی ضمیمه (دربخش کامنت ها) نشان میدهد که چگونه طالبان روستای مربوط را از سیطره داعش آزاد ساخته وتروریست های داعش را به زندان کشانیدند.

 دریکی از ویدیو ها، فرمانده طالبان، شماری از افراد خارجی داعش را به معرفی می‌گیرد. درین جا بخوبی دیده می‌شود که آمریکایی ها چگونه افغانستان را به لانه امن تروریسم جهانی مبدل ساخته اند.

 در قطار تروریست های داعش از میان شهروندان افغانستان، شهروندان بسا کشور های خارجی مانندفرانسه، الجزایر، اندونزیا، ترکیه، قزاقستان، قرغزستان، ازبکستان، تاجکستان همه در یک صف نامقدس قرار گرفته وبرای ویرانی افغانستان کمر بسته اند.

 شواهد معتبری موجود است که اکثر جنگجویان داعش پس از شکست در خاور میانه توسط ولینعمتان شان به افغانستان فرستاده شدند.

 این گزارش سوابق ارتباط آمریکا با گروه های تروریستی را یاد آوری نموده اظهار میدارد"این اولین بار نبود که نیروهای آمریکایی به نیروهای داعش کمک کردند. در طی درگیری های مسلحانه میان طالبان و تروریست های داعش در غرب افغانستان، نیروهای آمریکایی بارها و بارها موقعیت های طالبان را بمباران کردند و افراد برجسته داعش از جمله ملا ننگیالی، رهبر محلی را به پایگاه های نظامی خود انتقال دادند.

 یکی ازویدیو ها (در بخش کامنت ها) جریان انتقال افراد بلند پایه داعش وخانواده های آنها را به‌وسیله چرخبال های ارتش افغانستان به نمایش میگذارد؛

 آری؛

 در پرتو این جنایت عریان آمریکا وهمدستی آن با گروه های تروریستی بخوبی میتوان پسمنظر صلح امریکایی-پاکستانی را در افغانستان مشاهده کرد وعواعقب سیاه وخونبار آنرا برای امحای کامل جغرافیایی سیاسی افغانستان از نقشه جهان وتیره روزی یک ملت را ملاحظه نمود؛

 با احترامات بی پایان

 لندن، جنوری ۲۰۱۹

 منابع:

 globalresearch.ca/us-caught-helping-isis-commanders-escape-from-taliban-prison-in-afghanistan/5666915

 29 January 2019