حقیقت، عارف عرفان: شصت سال تلاش آمریکا برای انهدام نظام سوریه

تجاوز عریان و بربرمنشانهٔ اخیر ایالات متحده آمریکا بر پایگاه هوای «خان شیخون» سوریه که رفتار قلدرمنشانهٔ بلند گویان دموکراسی جهان را با پامال ساختن مجموع قوانین بین‌المللی به نمایش گذاشت، از ریشه دار بودن حس انتقام و کینه و هوای استعماری و تهاجم تاریخ شش دههٔ آمریکا علیه سوریه سخن میراند.

 عمل که در پی یک دسیسه طراحی شده و اتهام بزرگ کاربرد سلاح شیمیای به آدرس حکومت سوریه، و تجاوز آمریکا در آن کشور، جهان را در پرتگاه جنگ تمام عیار هستوی قرار داده و با همه بی‌مبالاتی زندگی نسل بشر را درین کرهٔ خاکی مورد تهدید جدی قرار داده است.

 به گواه تاریخ پروژه سبوتاژ گرانهٔ آمریکا علیه سوریه قدامت تاریخی داشته و این کشور مستدام در مرکز برنامه‌های خرابکارانه آمریکا در جغرافیای شرق میانه قرار داشته است.

 به قول پایگاه تحقیقاتی گلوبال و به نقل از واشنگتن بلاگ به لطف بیرون شدن اسناد طبقه بندی شده از پرده محرمیت، بار نخست در سال ۱۹۴۹ به حمایت سیا «کودتای دست راستی در سوریه به راه افتید»

 اسناد مزبور راوی انست که به تاریخ ۳۰ نوامبر سال ۱۹۴۸ نماینده اپراتیفی سیا بنام «استیفن» به طرز مخفی با دگروال «زعیم» شش بار دیدار نمود تا امکانات راه اندازی کودتای نظامی را در سوریه مورد بحث قرار دهد.

 بر قول پروفسور «دوگلاس لیتل» استاد تاریخ در دانشگاه کلارک آمریکا، در اوایل ۱۹۴۹ سوریه این جمهوری جدید مستقل بحیره عرب، برای «سی آی ای» جهت آزمون‌های عملیات مخفی از اهمیت بسزایی برخوردار بود، از همین رو در سال ۱۹۴۹ سازمان سیا راه اندازی یک کودتای دست راستی را برای تأسیس نظام دیکتاتوری در آنجا برنامه ریزی نمود.

 انگیزه‌های تدارک کودتا

 در اواخر سال ۱۹۴۹ کمپنی نفتی عربی- آمریکا بنام (ARAMCO) اعلام نمود که در نظر دارد تا خط لولهٔ نفتی ترانس -عربی «TAPLINE» را از کشور عربستان سعودی به دریای مدیترانه امتداد دهد. این خط لوله قرار بود تا به حمایت آمریکا از کشورهای سوریه، لبنان، اردن و عربستان سعودی عبور داده می‌شد، اما تصمیم کشور سوریه درین خصوص باید متکی بارأیی پارلمان می‌بود.

 سوریه یگانه کشوری بود که با توجه به چشم انداز فقدان منافع خویش با این پلان مخالف بود.

 در حقیقت سازمان سیا از همان ابتدا عملیات مخفی را در سوریه به راه انداخت‌. در سال ۱۹۵۷ رییس جمهور آمریکا و نخست وزیر بریتانیا باهم توافق نمودند تا «تغییر رژیم» را با برپایی کودتا در سوریه انجام دهند، اما بر قول پروفسور دوگلاس، دسیسه کودتا به‌وسیله سرویس استخباراتی سوریه کشف و خنثی ساخته شد.

 در ۱۲ اگست ۱۹۵۷ ارتش سوریه سفارت آمریکا در دمشق را به محاصره درآورد، و به خاطر دسیسه سیا جهت سرنگونی رژیم رییس جمهور «شکری قولتی» و تأسیس رژیم طرفدار غرب، سه تن از دیپلمات‌های آمریکا را اخراج نمود.

 موضوع مهم دیگر اینکه سوریه همچنان کنترول یکی از بااهمیت‌ترین شریان نفتی را در شرق میانه بدوش داشت. پایپ لاینی که ترکیه را با حوزه‌های نفتی عراق به‌مثابه حامی غرب مرتبط ساخته بود، در کنترول سوریه بود.

 اسناد جدید حکایت از آن دارد که در سال ۱۹۸۶، سازمان سیا طرحی را بنیاد گذاشت تا به‌وسیله راه اندازی خشونت‌های فرقهٔ رژیم سوریه را سرنگون نماید. در امتداد این دسایس، محافظه کاران جدید در کاخ سفید بار دیگر در سال ۱۹۹۱ طرح تغییر رژیم را در سوریه پی افگندند.

 بنا بر قول نفیس احمد و به نقل از وزیر پیشین خارجه فرانسه «رولاند دوماس»، بریتانیا در سال ۲۰۰۹ طرح عملیات مخفیانه را برای سوریه مهندسی نمود. او در تلویزیون فرانسه اظهار داشت: «من دو سال قبل از شروع خشونت‌ها در سوریه، در بریتانیا بسر می‌بردم و با یک مأمور بلند پایه بریتانیا ملاقات داشتم، واو اعتراف نمود که برای اقداماتی در سوریه آمادگی دارند. این بار این برنامه نه در آمریکا بل در بریتانیا طراحی می‌گردید. بریتانیا نیروهای مسلح را برای تجاوز در سوریه آماده می‌ساخت.»

 ایمیل‌های درز شده از سرویس‌های خصوصی استخباراتی «استرتفور» شامل مطالب کشف شده از نشست مأمورین پنتاگون، تائید می‌دارد که در سال ۲۰۱۱ نیروهای ویژه بریتانیا و آمریکا مأموریت آموزشی مخالفین رژیم سوریه را به راه انداختند. و این اهداف در راستای واژگون ساختن رژیم اسد طراحی گردیده بود.

 در حقیقت ایالات متحده آمریکا فعالیت‌های خرابکارانه را برای تغییر رژیم‌ها طی شش دهه در شرق میانه و شمال افریقا به انجام رسانیده است.

 داعش افزار استراتیژیک آمریکا

 یافته‌های تاریخی نمایانگر آنست که برای تغییر جغرافیای شرق میانه، کشورهای خلیج و حوزه بزرگ سرزمین‌های شمال افریقا، و کشورهای آسیای مرکزی، حدود ۳۲ سال قبل پروژهٔ مرگبار و ویرانگری بنام داعش پدید آمد.

 اسنادی بنام «کیونیم» که توسط خاخام یهودی انتشار یافته است، واضح می‌نماید که پدیده امروزین بنام «داعش» که بخشی بزرگی از جهان به‌ویژه عراق و سوریه را به آتش فشان مبدل نموده است، بنیاد آن ۳۲ سال قبل به‌وسیله آمریکا و اسرائیل گذاشته شد.

 این پروژه در راستای منافع آمریکا و اسرائیل برای ترسیم مجدد مرزهای جغرافیای و بالکان سازی کشورهای عربی و اسلامی طراحی شده است. این ماستر پلان، ۱۹ کشور از جمله افغانستان، پاکستان، ایران، ترکیه، عراق، سوریه، مصر، لبنان، اردن، عربستان سعودی و شیوخ خلیج فارس، یمن و سودان را تحت پوشش قرار می‌دهد.

 آنچه امروز در سوریه رُخ می‌دهد بخشی ازین اهداف استراتیژیک است که مقدمات اش سه دهه قبل پیریزی گردید.

 شگفتی‌های این برنامه استراتیژیک درین است که سران تروریست پرور و جنایتکاری چون رهبران کشورهای ترکیه، عربستان سعودی، پاکستان و افغانستان، باآنکه سرزمین‌های خودشان شامل این نقشهٔ تجزیه‌طلبانه و خرابکارانه است، گام به گام به حیث مجریان فعال این استراتیژی نقش بزرگی را در گستره پروژه داعش سازی در راستای منافع امریکا و اسرائیل انجام داده و منزلگاه آن را در بستر جغرافیایشان هموار نموده‌اند.

 بر پایهٔ شواهد متعدد، وقوع انفجار شیمیای در سوریه و اشارهٔ انگشت اتهام به‌سوی حکومت بشار اسد از اجزای بستر سازی مصنوعی و تاریخی بوده و برای تداوم و گستره جنگ در سوریه و ایجاد بهانه سازی برای حملات تجاوزکارانه بر آن کشور در امتداد ماستر پلان عمومی غرب در شرق میانه به‌ویژه سرزمین سوریه برنامه ریزی گردیده است.

 داعش و تروریسم به همت رزم آوران دلیر سوریه و به حمایت قاطع روسیه، ایران و چین در سوریه شکست خورد و با شکست خویش سبب زایش جهان چند قطبی گردید. درین برههٔ ظفرمندانه چگونه می‌توان پنداشت که رهبران سوریه به حملات کیمیاوی توسل جوید؟

 گلوبال ریسرچ در گزارشی نوشت، ممکن است تصاویری که از کودکان کشته شده در حملات شیمیایی شرق دمشق پخش شد، از وحشتناک‌ترین دروغ‌های بزرگ تاریخ بوده باشد.

 «جولی لیوسک و پروفسور «مایکل شسودوفسکی» در گزارشی وانمود می‌دارند که دلایل و مدارکی فراوانی نشان می‌دهد که مخالفین رژیم، شماری زیادی از کودکان را ربوده و سپس با اجساد آن‌ها تصاویری تهیه نموده‌اند تا این‌گونه وانمود سازند که این کودکان در حملات شیمیایی ارتش سوریه کشته شده‌اند.

 اما شکست غرب و شرکاء در سوریه رهبران کاخ سفید را به مرز جنون کشانیده و رفتار دیوانه‌وار آن‌ها جهان را در برابر تهدید جنگ هستوی و پایان زندگی بشر درین سیارهٔ خاکی قرار داده است ‌.

 با توجه به چشم انداز پروژه تاریخی داعش سازی، در قلمرو بازی‌های راهبردی آمریکا، آزمایش وحشتناک و جنایت‌بار بزرگ‌ترین بمب جهان بنام «مادر بمب‌ها» توسط ارتش آمریکا در پیکر زخم آلود میهن در ولسوالی اچین ننگرهار افغانستان مبین نوازش آژیریست که دارد افغانستان را به مرکز زور آزمایی جهانی در آورده و در زیر لگد ابرقدرت‌های جهان و تروریسم به صحرای خاکستر مبدل نماید.

 دونالد ترامپ بنا بر ابتلای بیماری وخیم روانی «خود شیفتگی بدخیم» و سادیسم و حضور پررنگ گلوبالیست‌ها و محافظه کاران نو در اداره ترامپ، جهان را در وضع ناگواری قرار داده است.

  جنگ اصلی و بزرگ جهانی و منطقوی‌ در حالت وقوع است و افغانستان میدانگاه داغ این نبرد ژئوپلیتیک خواهد بود؛ امید است تا صدای هیبتناک این بمب بزرگ جهان در افغانستان، آن‌های را که سال‌ها در خواب غفلت فرورفته‌اند بیدار ساخته تا درین سراشیب پرخطر برای نجات مادر وطن رستاخیزی برپا دارند.

 لندن، اپریل ۲۰۱۷